Империјал КТ TDW Marquise Diamond Double Halo Engagement Ring во 10K розово злато
Неодамнешно

Империјал КТ TDW Marquise Diamond Double Halo Engagement Ring во 10K розово злато

DEN 1.33

Достапно на барање

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината рака. Изработено во злато од розово злато од 10к, прстенот има 3/8 КТ маркиз дијамант, поставен на постери во центарот. Двојна рамка со маркиза во форма на тркалезни дијаманти го опкружува централниот камен, додека акцентот на тркалезни дијаманти го украсува рингот. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 3/4 КТ, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Класичен и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е дизајниран да трае цел живот. Овој прстен за ангажман се испорачува во прекрасна кутија за подароци. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ.

Повеќе детали

Избор на купувачи