Страничен џемпер од џемпери на јуниори со предни џебови
Неодамнешно

Страничен џемпер од џемпери на јуниори со предни џебови

DEN 3.00

Достапно на барање

Овој џемпер од џемпери од Јуниорс од Поуф! е совршено парче за положување за оние кул денови кога врвот со краток ракав не е доволно топол и јакна е премногу затрупана. Направено е од лесна, плетена ткаенина со ситни мерачи за да ве одржува пријатно без да се чувствувате рестриктивно и има отворен фронт за опуштена, драпи силуета. Два пригодни џебови од предната лепенка се држат до вашиот телефон и други додатоци додека сте во движење. Збир на странични парчиња го комплетира кардиганот без ракави, кој е достапен во разновидни бои и е одличен додаток на вашата пролетна и есенска гардероба. Poof! Страничен џемпер од џемпери на јуниори со предни џебови : 60% памук, 35% рајон, 5% спандекс. Џемпер елек. Фабрична измислица со фино мерач. Без ракави. Отворен фронт. Две предни џебови. Странични парчиња. Достапно во разновидни бои. Машинско миење ладно, не бели, не се сува суво ниско.

Повеќе детали

Избор на купувачи