Двоен мансарден кревет за деца мали деца, дрвен кревет со низок мансарда со слајд картон Две кутии за складирање искачуваат рамка за искачување на јажето, вежбање з
Неодамнешно

Двоен мансарден кревет за деца мали деца, дрвен кревет со низок мансарда со слајд картон Две кутии за складирање искачуваат

DEN 3519.84

Достапно на барање

Идејата на Ноел е ставена во дизајн кога го произведува овој прекрасен кревет за мансарда, се разменува скала за рамка за искачување што им се допадна на повеќето луѓе многу повеќе. И начинот да се излезе од кревет се лизга. Овој интересен дизајн на мансарда за дизајн нуди шанса да ја обучите вашата физичка координација во секојдневниот живот и да ги натерате да добијат поголема среќа во спалната соба. Двостраната табла поставена од три страни ви овозможува да ја користите вашата имагинација и креативност во секое време и да го стимулирате потенцијалот на вашиот мозок. Дополнителни кутии за складирање се уште една сјајна идеја во дизајнот бидејќи тие се многу корисни и корисни алатки за родителите. Кутиите за складирање на отворен дизајн се совршен простор за чување на сите видови играчки и дневни потреби. Четири класични бои прават слободно да ја изберете вашата омилена боја. Кревет близнак за деца за деца, дрвени ниско мансарда кревет со слајд/табла за слајдови/две кутии за складирање/качување по јаже/рамка за искачување, вежбање за искачување за деца и заштеда на простор, природно : [рамка за искачување и јаже] Овој мансарден кревет доаѓа со неколку нови Елементи што се користи рамка за искачување наместо скала, се разбира, овој дизајн додава интерес. Вреди да се спомене дека веќе се подготвува јаже за искачување. Луѓето можат да ја доживеат радоста на искачување секоја вечер пред спиење. Искуството за искачување исто така може да ја обучи вашата физичка координација постепено . [Рамка на бор од дрво и двострана картон] Овој кревет за мансарда за дизајн на Ноел е произведен со цврста рамка за бор за да се гарантира стабилност и издржливост. Бор му даде на овој мансарден кревет добра еластичност и дишење, перформанси на спроводливоста на топлина. Три страни од овој мансарден кревет се опремени со двострани кредави и внимателен дизајн на слотот за креда. Клиентите секогаш можат да соберат креда и Сет на слајд. А долната плоча на слајдот е MDF, мазната површина на тромбоцитите што ја доживувате забавата на лизгање. Дрвената лет и страничната железница на овој мансарда е изработена од иверица. Овој вид на дизајн на дрвени лет овозможува воздухот да помине слободно под креветот, да се олади и да се обезбеди душекот ја одржува својата свежина и долгорочно долговечно Овој функционален кревет за мансарда за да ги задоволи вашите потреби од овој аспект. Овие две кутии за складирање се изработени од иверица и без покритие, тие се совршен простор за складирање за сите видови на алатки. Казарите за кутии за складирање можат да бидат заклучени на место за да ја поправат локацијата под креветот . душекот не е вклучен. Потребно е одредено склопување, иако обезбедивме јасни упатства и алатки . Тежина и димензии : Севкупна димензија на производот : 78,7 "L x 80.2" W x 33.9 "H. Број на пакети : 2. Севкупна тежина на производот : 108 lbs. Капацитет на тежина. : 175 фунти. Препорачана дебелина на душекот : 6 “. Спецификации : Тип на производ : кревет за мансарда. Големина : Близнак. Материјал за производи : иверица+MDF+бор дрво. Материјал за кревети за кревет : иверица. Ниво на склопување : Делумно собрание. Потребна пролет за кутии : Бр. Душек Вклучен : Бр. Проценето време за склопување : 30 минути. Предложениот број на луѓе : 2. Потребни се дополнителни алатки : шрафцигер. Избегнувајте алатки за напојување : Да. Големина на пакетот : Под-точка 1 : Количина на пакет : 1, 77,95 * 14,49 * 4.29 инчи 41,89 фунти. Под-точка 2 : Количина на пакет : 1, 45,33 * 18.24 * 8.14 инчи 72,44 фунти.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Бринли Ко.
Неодамнешно
Бринли Ко.
Достапно на барање
DEN 384.00
Пофалбата: