Мајките на нана јаже ringвонат 1- А разновидни симулирани родилни камења, возрасни жени-платина позлатена големина 6,5-камен 1
Неодамнешно

Мајките на нана јаже ringвонат 1- А разновидни симулирани родилни камења, возрасни жени-платина позлатена големина 6,5-камен

DEN 1120.00

Достапно на барање

Овој возрасен унисекс прстен е персонализиран и прилагоден за вас. Овој класичен прстен на мајката доаѓа со ваш избор од 1 до 10 симулирани родени камења и е жолто злато позлатено над среброто. За повеќе информации, погледнете ја сликата CAD на оваа листа. Бидете брзи да покажете ectionубов кон вашата мајка или мајката како фигура во вашиот живот со тоа што ќе и дадете неверојатен подарок во форма на прстен. Овој прстен исто така може да биде подарок за вашиот значаен друг, особено кога се надевате дека ќе изградите силна врска со неа. И, ќе ја најдете како ја грабнува, откако ќе ја претставите. Прстенот изгледа како најубаво уметничко дело и ви дава чувство на достигнување кога ќе ја претставите со тоа. Време е да направите нешто за вашата мајка. Подаро и да и подари крајна мајки, каде што едноставноста се издвојува за часот и убавината на овој елегантен прстен толку вештачки дизајниран што скоро ќе го однесе здивот. Прстенот на мајките исто така ја симболизира силната врска помеѓу двајцата. Значи, тоа всушност би било форма на покажување на вашата благодарност без прибегнување кон долги нацртани зборови. Одете напред и создадете визија во метал и камен само за мама најмила. Бидете брзи да покажете ectionубов кон вашата мајка или мајката како фигура во вашиот живот со тоа што ќе и ’дадете неверојатен подарок во форма на прстен . Семејниот прстен на родител на оваа мајка е персонализиран и прилагоден само за вас. Доаѓа со 1 до 10 симулирани родилни камења по ваш избор на платина позлатена, жолто позлатена или розово злато позлатена .925 Стерлинг сребро или цврсто 10к бело, жолто или розово злато. Ве молиме, одберете ја претпочитаната големина на прстот и типот на метал што сакате прво да ја откриете точната цена. Прстените нарачани со необичен број на родени камења ќе добијат 9 камен прстен, а дури и нумерираните барања ќе добијат 10 камен прстен . По ова, кликнете на жолтото копче што гласи „Прилагодете сега“ за да го завршите процесот на прилагодување. Willе ги наведете месеците за раѓање што ги сакате од лево кон десно. Ако изберете само еден месец за раѓање, тогаш ќе добиете 1 симулиран скапоцен камен и 8 CZ (4 од секоја страна). 2 месеци на раѓање : 2 Симулирани скапоцени камења и 8 CZ (4 од секоја страна), и така натаму. (Ве молиме, видете ја 4 -тата слика за повеќе детали.) На овој начин, матичните камења секогаш ќе бидат центрирани во секој прстен . Врвот на овој прстен мери 7мм широк и дното мерки 2.2мм за максимална удобност. Секој прстен ќе има 9-10 симулирани скапоцени камења, 5 или 6 камења со мерење 3,5 мм во центарот, 2 камења со мерење 3,0 мм и 2 камења со мерка 2,7 мм на страните. Погледнете ја втората слика за повеќе детали за ова . Накитот е начин за фаќање на скапоцени моменти и одржување на спомени живи цел живот. Кога ќе му подарите на овој специјален мајчински прстен на која било прекрасна дама во вашиот живот, без разлика дали е мајка, баба, сопруга или девојка, дефинитивно ќе направите прекрасен додаток на нивната колекција за накит. Прославете ја специјалната жена во вашиот живот со семејно наследство што може да се пренесе од генерација на генерација! Тоа е трајно наследство што ги слави животите на оние што ги сака . Овој прстен се нуди и во 14 килограми бело, жолто или розово злато. За да ја видите оваа опција, посетете ја нашата продавница следејќи ја врската над насловот на овој список и движете се во категоријата за персонализирани семејни накит> прстени.

Повеќе детали

Избор на купувачи