Пелон плетен занает еластичен 3 4 yd.
Неодамнешно

Пелон плетен занает еластичен 3 4 yd.

DEN 0.67

Достапно на барање

Пелон плете занаетчиски еластичен 1 3/4 in. X 50 јарди бело - 1 пакет. Пелон еластична е направена со 50 % полиестер и 50 проценти гума. Оваа еластична обезбедува истегнување и издржливост. Тоа е совршен избор за секој проект за шиење. Овие големи количини на количини се погодни и економични. Одлично за сите видови на занаетчиски потреби. Пелон 1-3/4 "Плетен еластичен, ролна од 50 двор, бела : 1-3/4" ширина. Масовно ролна од 50-тина. Упатства за нега : Нормално миење, белило што не е хлор, суво суво. Боја : Бела. Плете еластично. Одлично за проекти за изградба на облека, шиење и изработка. 50 проценти полиестер и 50 проценти гума. Машина за перење. Големина : 1 3/4 "x 50 јарди.

Повеќе детали

Избор на купувачи