Краток ракав за голф со кратки ракави за машки и големи машки и големи машки, до 5xl, до 5xl
Неодамнешно

Краток ракав за голф со кратки ракави за машки и големи машки и големи машки, до 5xl, до 5xl

DEN 2.00

Достапно на барање

Погледнете и се чувствувате самоуверено на работа или на теренот за голф во оваа маица со кратки ракави од Бен Хоган. Електрична база на боја со ленти и ’дава на оваа кошула забавен, возбудлив изглед. Технологијата за управување со влага за влага на Бен Хоган помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Ткаенината за заштита на сонцето помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината. Истегнете ткаенина што овозможува максимален опсег на движење. Технологијата за влага за губење на влага помага да ве одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Истегнување ткаенина што овозможува максимален опсег на движење. Ткаенината за заштита од сунс помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината.

Повеќе детали

Избор на купувачи