Supreme®-хидропоника? 6,5 Исклучете ја кутијата за пумпа за вода што рециркулира
Неодамнешно

Supreme®-хидропоника? 6,5 Исклучете ја кутијата за пумпа за вода што рециркулира

DEN 0.67

Достапно на барање

Данер Производство ја претставува врховната хидропоника што ја рециклира бронзената серија на пумпа за вода, потопена моторна 290 галони на час пумпа, совршена за вашите хидропонични растенија и потреби за раст на зеленчук. Оваа енергетска ефикасна пумпа нуди максимална висина на пумпање од 6,5ft, испорачувајќи притисок преку прилагодлива контрола на протокот и е генерално погодна за апликации за EBB и проток. Се препорачува за големини на табелата со поплави од 2x3 до 2x4. Кабелот за напојување од 6ft е за напојување со 115 V 60 Hz. Адаптерите за излез Поддршка 1/2 ", 5/8 " и 3/4 "цевки. Целосно потопна 290 GPH хидропонска пумпа за вода што рециркулира од страна на Данер Производство. Енергетска ефикасна пумпа управувана со мотор, дава притисок на максимално исклучување на максимално исклучено од 6,5 стапки. Прилагодлива контрола на протокот, погодна за апликации за EBB и проток. Вклучува кабел за напојување 6 FT 115 V/60 Hz. Вклучува излезни адаптери за цевки 1/2 ", 5/8" и 3/4 ". Доаѓа со 1-годишна ограничена гаранција.

Повеќе детали

Избор на купувачи