Greenball Greensaver Plus 18x8.50- 4-leated рангирана гума за голф и тркало со бадеми со 4 куќи
Неодамнешно

Greenball Greensaver Plus 18x8.50- 4-leated рангирана гума за голф и тркало со бадеми со 4 куќи

DEN 838.40

Достапно на барање

Гринсавер голф количка гума е идеална гума за вашиот локален терен за голф, поплочени станбени области и други апликации за комунални услуги. Неговата шара е дизајнирана да обезбеди дури и дистрибуција на тежина за да спречи оштетување на тревата и другите области на трева, додека неговото централно ребро обезбедува одлична влечење и контрола. Ги исполнува и ги надминува стандардите на ДОТ што значи дека е совршено и за возење на тротоарот. Гринсавер е врвен избор за гуми за замена на OEM и работи на разни модели на колички за голф. Исто така, може да се пофали со капацитет за носење 815 фунти. Спарен со бадемово 4-лаг бело челично тркало, ова го прави совршен сет за гуми и тркала за замена. Инженерски за дури и дистрибуција на тежина на деликатна трева и трева. Цврста конструкција со оценка од 4-тоја. Ги исполнува и ги надминува ДОТ стандардите. Широката шара промовира дури и носење и подолг живот. Карактеристики 8x7 4 Lug Balm The Wheel.

Повеќе детали

Избор на купувачи