Лав Бренд предиво две од Wands Hue + Me Arrowwood Wool Главен акрилик, волна кафеава предива од предиво
Неодамнешно

Лав Бренд предиво две од Wands Hue + Me Arrowwood Wool Главен акрилик, волна кафеава предива од предиво

DEN 2.00

Достапно на барање

Запознајте го Хуе + јас предиво! Hue + Me е повеќе од предиво, тоа е занаетчиска и визија на двајца креатори на Wands, Алекси Тавел. Оваа обемна мешавина од 80% волна и 20% акрилик може да се зашие во сè, од додатоци до облека до ќебиња и домашен декор. Како и со сите две креации на Wands, стилот не се жртвува како функција и мода беспрекорно се соединуваат. Не постои погрешен начин да се спари внимателно курираната палета на бои на предивото Hue + Me. Секоја боја работи без напор самостојно или парови со некој од другите, па затоа се грижите за „Дали ова ќе одговара?“ Може да се издвои додека се фокусирате на зашивање на следното создавање. И кога ќе завршите, слободно ставете ја вашата креација да ја користите затоа што ова лесна грижа предиво е целосно машина што може да се пее и може да се суши! Детали за влакна : 80% акрилик, 20% волна • тежина на предиво : 5 гломазна • мерач на капчиња : 10 SC X 11 R на K-10.5 (6,5 mm) • Плетен мерач : 14 STS X 18 R на #10.5 (6,5мм) • Јарда : 137 YD/ 125 M • Тежина : 4,4oz/ 125g • Влакно : акрилик, волна • Детали за влакна : 80% акрилик, 20% волна • Упатства за нега : машина за миење и.

Повеќе детали

Избор на купувачи