Моќност Стоп Заден Геометар Обложен Ротор И Комплет За Сопирање Црк Буик Енклава 2017-Кадилацилак Xt Шевролет Траверс 2017-
Неодамнешно

Моќност Стоп Заден Геометар Обложен Ротор И Комплет За Сопирање Црк Буик Енклава 2017-Кадилацилак Xt Шевролет Траверс 2017-

DEN 1.00

Достапно на барање

Проверете ја компатибилноста Со Вашето возило Кликнете Овде Геометриската подлога за сопирачките обложена Со Моќност и комплетот за ротор ја елиминира прашината, спречува ' рѓа и ја подобрува моќноста на запирање. Роторите на диск сопирачките се третираат со целосен слој На вистински ГЕОМЕТАР 360 слој, вклучително и во внатрешноста на лопатките. Геометриската обвивка значи заштита од ' рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Роторите се оем тежина и ја задржуваат конфигурацијата НА оем ване за непроблематична работа. Позитивната технологија на мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без избледување како ОЕ. Влошките за сопирачките имаат двослојни гумени шипки со висока температура кои изолираат бучава за практично тивко сопирање. Оваа подлога за сопирачките и комплетот за замена на роторот доаѓаат со се што ви треба за работата : комплет ротори на Сопирачките обложени Со Геометри, керамички влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од нерѓосувачки челик и лубрикант за сопирачки со високи перформанси. Уморни од прашина од сопирачките? Изберете Комплет За Сопирање обложен Со Геометрија За Напојување! Моќност Стоп Геометриски Обложени Ротор На Сопирачките И Комплет За Подлога : •подлогата За сопирачките И роторите во овој комплет за замена се директна замена за фабричка опрема •овој комплет вклучува збир На Ротори на Сопирачките обложени Со Геометри, комплет влошки за сопирачки за дискови, врвен хардвер од нерѓосувачки челик и лубрикант за сопирачки со високи перформанси •сопирајте подобро Со керамичка формула со ниска прашина перничиња за сопирачки •роторите Обложени Со Геометри се спротивставуваат На Прашината На сопирачките Кадилак xt5 2019-2017; Chevrolet traverse 2018; gmc aadia 2019-2017.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Бринли Ко.
Неодамнешно
Бринли Ко.
Достапно на барање
DEN 384.00
Пофалбата: