Бел култивиран бисер со слатководни бисери и дијамант-акцент 10kt бело злато прстен
Неодамнешно

Бел култивиран бисер со слатководни бисери и дијамант-акцент 10kt бело злато прстен

DEN 0.33

Достапно на барање

Создадете драматичен изглед кој врти глави со овој луксузен миабела бисер и дијамантски акцент на прстенот. Изработено во блескаво бело злато и засилено со високо-поли-финиш, овој примамлив прстен има 8,5-9мм бел круг култивиран слатководен бисер во центарот со 16 кружни, пенливи дијаманти поставени со отворено (G-H, I1-I2) создавајќи акценти околу тоа. Овој извонреден прстен со бисер и дијамант е совршен додаток на секоја колекција накит и елегантно парче за секоја пригода.Миабела накит : Со повеќе од 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да означите специјално повод со нешто што искри. Миабела - Хармонија во накит. Сите набавки на Миабела доаѓаат со крпа за полирање на накит. Миабела 8,5 - 9мм бел култивиран слатководен бисер и дијамант -акцент 10kt бело злато прстен : Изработен во 10kt бело злато. 8.5-9мм бел култивиран бисер на слатководни. 0,07 КТ. Т.В. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,6мм. Јуни Борден камен. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци.

Повеќе детали

Избор на купувачи