LG- Turf 27 8.50r тревник и градинарски гуми
Неодамнешно

LG- Turf 27 8.50r тревник и градинарски гуми

DEN 1.33

Достапно на барање

Turf BKT LG-306 е тревник и градинарска гума специјално дизајнирана за возачи кои бараат лесно ракување и отпорност на висока пункција. Идеално за косилки, аеродромски крстаречки автомобили и мали трактори, како и за апликации за општина/одржување, Turf BKT LG-306 има специјализирана шема на шара, која е нежна на земја. Овозможува флотација за да можете да уживате во непречено возење додека возите во оваа гума. Неговата длабочина на шара и широката гума на површината на контакт помагаат да се зголеми неговата отпорност на пункција и да го продолжи животот на гумите. BKT LG-306 Turf 27/8.50 R15 гума за да се минимизираат оштетувањето на тревата кога возите на ридови и да направите остри вртења е уникатен дизајн на рамото . Ова е дополнително засилено со цврстиот заштитник на страничните страни што ја штити гумата против абразии и други остри остатоци. Turf BKT LG-306 Turf доаѓа во широк спектар на големини и рејтинзи на PLY што го прават омилен избор кај професионалците за нега на тревници.

Повеќе детали

Избор на купувачи