МАРТА Стјуарт секојдневно сет за прибор за готвење на алуминиум за постелнина од 12 парчиња
Неодамнешно

МАРТА Стјуарт секојдневно сет за прибор за готвење на алуминиум за постелнина од 12 парчиња

DEN 1.67

Достапно на барање

Прекрасна колекција на прибор за готвење и најважни работи за печење, секојдневно од Марта Стјуарт Чарлмонт со 12 парчиња алуминиумски прибор за готвење нуди алатка и шарм за радосно искуство за готвење. Комплетот вклучува класични садови, тави, тава за торта, сад за печење и кујнски алатки - сите кујнски најважни работи за домашен готвач, но со пресврт! Изработено од фалсификуван алуминиум, секој тенџере и тава е убаво обложено со живописна надворешна завршница за да додадете поп на боја на вашиот шпорет. Фалсификувани алуминиумски прибор за готвење обезбедува дури и дистрибуција на топлина за резултатите од не-жариштата и обезбедува дополнителна јачина за да ги надмине строгостите на секојдневното готвење. Направено без PFOA, олово или кадмиум, керамичкиот не -стик ентериер нуди поздрав стил на готвење, мазно ослободување на храна и лесно расчистување. Завршените рачки на Бакелит нудат мек и удобен зафат што останува кул на допир. Чуварот на пламен од не'рѓосувачки челик помага да се содржи пламенот за да се избегне запалување на страните на тавата и рачката. Вентилиран, кален стаклен капак обезбедува видливост за да се следи напредокот на готвењето, додека заклучувањето во влага и помага во спречување на вриење. Комплетот доаѓа со една тава за торта со јаглероден челик и еден сад за печење јаглероден челик за печење колачи како десерти или печен зеленчук како странични садови. Алатките за цврсто дрво обезбедуваат цврст зафат при мешање, лажичка и сервирање. Тие се безбедни за употреба на површини што не се ставаат без да остават гребнатини или оштетувања. Безбедно машина за миење садови, препорачано миење на рацете. Уживајте во убаво изработените кујни и таблети парчиња кои мешаат стил и функционираат со секојдневно од Марта Стјуарт. Инспирирана од loveубовта на Марта за покачено јадење и забава, овие производи се направени за секојдневниот домашен готвач кој ја споделува својата страст за домашни оброци, забавни гости и споделува моменти со семејството и пријателите. Што има во кутијата : две тави за пржење (8 инчи и 10 инчи), два сос со капаци (1 кварта и 2,5 квартови), една холандска рерна од 5,5 кварта со капак, една тава за торта од 8 инчи, еден 15-инчен лист за печење , и две алатки за кујна од 12 инчи од дрво. Класици со пресврт : Колекција на прибор за готвење и најважни работи за печење во радосни бои за да донесат стил и перформанси во вашата кујна. Здрав керамички не -стисок : Направено без PFOA, олово или кадмиум, керамичкиот не -стискински ентериер нуди мазно ослободување на храна и брзо расчистување со помалку масло, путер или маснотии. Фалсификувана алуминиумска конструкција : Овозможува дури и дистрибуција на топлина и сила да се готват секојдневните оброци со леснотија и доверба. Индукција Безбедно : Безбедно за употреба на индукција, гас, електричен, керамички, халоген и индукциски шпедици. Рачки со меки допири : Заврзните рачки на Бакелит остануваат кул на допир. Чуварите на пламен од не'рѓосувачки челик помагаат да го содржат пламенот за да избегнете горење на страните и рачката. Останати стаклени капаци : стаклени капаци отпорни на распрскувачи во влага и оставете пареа да избегаат низ отворот за да избегнат прелевање. Јаглероден челик печење софтвер : Совршен за колачиња за печење, колачи, десерти или зеленчук за печење. Цврсти прибор за дрво : Лесни, но цврсти дрвени прибор се безбедни за употреба на површини што не се ставаат без гребење или стружење на ентериерот. Упатства за нега : Безбедно машина за миење садови, препорачано миење на рацете.

Повеќе детали

Избор на купувачи