Трговска Марка Ликовна Уметност Вино Прскање спирала Јас Платно Уметност Од Велингтон Студио
Неодамнешно

Трговска Марка Ликовна Уметност Вино Прскање спирала Јас Платно Уметност Од Велингтон Студио

DEN 1.33

Достапно на барање

Уметник : Велингтон Студиосубјект : Кујнски Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има прскаво сликарство на тапа на бела позадина.Голем светол студиски простор во задниот дел на галеријата во мал град е дом на Студиото Велингтон, традиционално работно студио со неколку помлади уметници кои работат под креативно око и туторство на високиот уметник Јамеѕејмс Виенс. Секое уметничко дело Од Студиото Велингтон е резултат на соработка меѓу групата. Нивната мешавина на креативни умови, стилови и жанрови е освежувачка, што секогаш резултира со нешто ново, креативно и возбудливо. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. прскана слика со тон на скапоцен камен на тапа на бела позадина.

Повеќе детали

Избор на купувачи