Хановер 7-Стапки. 48, Плоштад БТУ Плетен Пропан Двор Грејач Во Кафеава И Бронза
Неодамнешно

Хановер 7-Стапки. 48, Плоштад БТУ Плетен Пропан Двор Грејач Во Кафеава И Бронза

DEN 2463.84

Достапно на барање

Уживајте во 26,5 стапки. радиус на топлина од 48.000 плоштад бту плоштад плетен двор грејач на хановер. Изграден е од издржлив челик и е достапен во кафеав плетен со нерѓосувачки акценти, или кафеав плетен со зачукувани бронзени акценти. Двата стила нудат дизајн во стил на маса кој ќе биде мултифункционален за вашите гости. Пријателите и семејството ќе имаат каде да ги одморат пијалоците додека водат разговор и ќе најдат крајна удобност во вашиот надворешен простор за живеење. Променливото контролно копче се движи од мала до висока топлина, овозможувајќи ја оваа 7-стапка. внатрешен двор грејач за да обезбеди неверојатна удобност низ сите сезони. Кога не се користи, едноставно ставете го капакот над уредот и повлечете го на своето место. Тоа ќе го покрие грејачот од врвот до дното за целосна заштита. Течен пропан гас патио грејач со полиуретански капак. Плоштад пвц плетен база. 48.000 Бтус топла, утешна зрачна топлина. 7 стапки. висок со 26,5 стапки. радиус на топлина. Две тркала за тркала овозможуваат лесна подвижност при пренесување на грејачот во и надвор од складиштето. Палењето на батеријата започнува со ниска до висока контрола на топлина. Приближно време на работа по резервоар : 8 часа на ниско ниво, 4 часа на високо ниво. Вклучува заштитна, полиуретанска обвивка за дополнителна заштита на отворено кога грејачот не се користи. Капакот одбива вода и штетни УВ зраци. Компатибилен со 20 килограми. резервоари за пропан (резервоарот не е вклучен). Издржлива челична конструкција. Адс дизајн сертифициран. Потребно е собрание. Боја : Кафеава/Бронзена.

Повеќе детали

Избор на купувачи