Нурисон Страст Сива Разнобојни 8' 10' Површина Килим, Традиционални, Персиски, Кревет Соба, Дневна Соба, Трпезарија, Кујна, Лесно Чистење, Не Пролевање
Неодамнешно

Нурисон Страст Сива Разнобојни 8' 10' Површина Килим, Традиционални, Персиски, Кревет Соба, Дневна Соба, Трпезарија, Кујна,

DEN 1272.64

Достапно на барање

Богата, бујна, заводлива боја ве привлекува кон кадифната убавина на Прекрасната Колекција Страст. Ако возбудувате за задоволствата од разубавувањето на вашиот дом, ќе најдете теписи од областа На Страста едноставно неодоливи. Овие фантастични цветови, зачудувачки апстракти и драматични геометриски дизајни спојуваат елементи на класични персиски мотиви со модерен сензибилитет. Ткаени од полипропиленски влакна на најсовремени моќни простории, оваа колекција на теписи со површина комбинира дебел, удобен куп со пристап за лесна нега. Напредните техники на предјадење создаваат возбудлив ефект на патина. Живејте пошарен живот Со Страст во вашиот дом! Обојте го вашиот свет прекрасен со овој прекрасен тепих од областа На Страста во живописна розова боја на сива палета со повеќе бои. Неговиот централен медалјон со осум точки е врамен со класични персиски цветни мотиви кои го исполнуваат окото со шарени детали. Вкусно избледени до интригантна завршница во гроздобер стил за бескрајна привлечност. Машина изработена од полипропиленски влакна со низок профил кои беспрекорно се вклопуваат во различни поставки. Издржлив и лесен за чистење. Идеален за употреба во вашата спална соба, дневна соба или домашна канцеларија. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Повеќе детали

Избор на купувачи