Дорман Возачот Страна Фарови Собранието За Специфични Модели На Жива Одговара изберете: 1998-МЕРКУР ПЛАНИНАР
Неодамнешно

Дорман Возачот Страна Фарови Собранието За Специфични Модели На Жива Одговара изберете: 1998-МЕРКУР ПЛАНИНАР

DEN 2.33

Достапно на барање

Треба ново собрание на фаровите што изгледа, се вклопува и врши како оригиналот, за помалку од враќање во застапништвото? Овој заменски фар беше обратно дизајниран за да одговара на фаровите на акциите на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Одлична вредност-оригинален квалитет на опремата по пониска цена. Издржливи материјали-цврста пластика штити од временските услови и условите на патот. Лесна инсталација-изградена за да одговара на точните оригинални димензии за правилно вклопување. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Меркур Планинар : 1998, 1999, 2000, 2001.

Повеќе детали

Избор на купувачи