Акделко Дебеломер На Сопирачката Одговара На Џип Гранд Чироки
Неодамнешно

Акделко Дебеломер На Сопирачката Одговара На Џип Гранд Чироки

DEN 0.33

Достапно на барање

Acdelco Сопирачка Дебеломер, #18fr2088 Acdelco Злато (Професионални) Повторно Произведени Триење Подготвени Диск Сопирачка Дебеломер се висококвалитетна алтернатива На Оригиналната Опрема (OE) делови. Тие користат и алуминиумски и железни одлеаноци. Овие натоварени дебеломер содржат етилен Пропилен (ЕПДМ) гумени компоненти за да обезбедат супериорна отпорност на топлина, корозија и истекување. Ацделко Професионални Преработени Дебеломерни Диск Сопирачки Подготвени За Триење се развиваат без прицврстени влошки за сопирачките, овозможувајќи прилагодување за апликацијата при рака. Завртки за крварење, подлошки за запечатување бакар, хардвер и држачи за монтирање се вклучени за лесна инсталација. Преработката на дебеломер на диск сопирачките е практика во автомобилската индустрија која вклучува расклопување на постојните единици и замена на компонентите кои се најмногу склони кон абење со нови компоненти. Оштетените и застарените делови се заменуваат и се тестираат на крајот на линијата за да се осигураат дека ги извршуваат спецификациите На ACDelco. Покрај тоа, повторното производство ги враќа компонентите назад во употреба наместо да ги обработува како отпад или едноставно да ги фрла. Предупредување : Рак И Репродуктивна Штета - https : //www.P65 Warnings.ca.gov . Дебеломер На Страничната Сопирачка На Предниот Возач.

Повеќе детали

Избор на купувачи