Ханкук зима i*Штука Rw Зима 255 55R 109T XL Лесен Камион Гума
Неодамнешно

Ханкук зима i*Штука Rw Зима 255 55R 109T XL Лесен Камион Гума

DEN 2112.64

Достапно на барање

Ханкук Зима i*Штука (RW11) 255/55 R18 109t Xloverview зимата i*штука (RW11) од Ханкук го презема водството во посилна моќ на сопирање и супериорна влечна сила во снежна состојба. Помоќните сили за возење и сопирање ќе ви дадат доверба на влажни или замрзнати патишта. Наменет за употреба во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано над 45 степени Целзиусови. Изграден за употреба на лесни камиони и Теренци. Може да се закачи со столпчиња tsmi #15 во аранжман со 6 пина што ја подобрува способноста на гумата да ги искине снегот и мразот додека ја одржува бучавата од патот на минимум. Дизајниран со технологија За Теорија На Вкочанетост И вкочанетост на страничните ѕидови за да помогне при одговорот на управувачот и облеката на шарите. Пошироката област за контакт обезбедува рамномерна распределба на тежината на која се подобрува влечењето и облеката за шари. Одговара : 2006 Акура МДХ Туринг 2018 Бмв Х5 сдриве35и 2011 Бмв Х5 хдриве35д 2015 Ауди К7 ТДИ Прогресив 2006-07 Мерцедес-Бенц МЛ350 4матик 2009 Мерцедес-Бенц Мл350 База 2010 Мерцедес-Бенц МЛ350 Блутек 4матик 2001-03 БМВ X5 3.0 i 2008 СУБАРУ трибека премиера 2009 BMW X5 Xdrive48i 2006-07 Субару Б9 Трибека База 2007 Bmw X5 4.8 I 2010-11 Mitsubishi Endeavor SE 2013-14 Audi Q7 Престиж 2006-09 Мерцедес-бенц r350 4МАТИК 2009-14 СУБАРУ трибека премиер 2003-04 ленд discovер дискавери хсе 2015-19 бмв х6 сдриве35и 2006 Мерцедес-Бенц Мл500 База 2007-09 ауди К7 премиум 2016-17 ФОЛКСВАГЕН ТУАРЕГ В6 Спорт 2007-08 Мерцедес-Бенц Мл320 цди 2000 земјиште discovер дискавери серија втори И Повеќе - ДОДАДЕТЕ ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО во нашиот додаток за вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Повеќе детали

Избор на купувачи