Добро Ткаени Далила Елоди Модерни Гроздобер Сузани Апстрактни Потресени Рѓа 7'10 9'10 Област Килим
Неодамнешно

Добро Ткаени Далила Елоди Модерни Гроздобер Сузани Апстрактни Потресени Рѓа 7'10 9'10 Област Килим

DEN 8159.84

Достапно на барање

Колекцијата Далила е визуелна елеганција за секој кат, со класични дизајни вткаени во топли, домашни бои со тон на земја. Неговите гроздобер ефекти на моделот се нагласени со високо-ниско предиво што создава суптилна, потресена текстура, додека самиот куп е прекрасно мек и вкусно кадифен. Меко и меко предиво, кадифен 0,4" висина на купот. Подлогата од јута е безбедна за дрвени подови. Отпорен на дамки, отпорен на бледнее и фрли слободно предиво. Издржлив и лесен за чистење, направен да трае со години. Богатите бои на тонот на земјата добро се комбинираат со модерен и традиционален декор. Се препорачува употреба на подлога за тепих за продолжување на животниот век на вашиот килим и спречување на поместување и лизгање. Овој килим ќе пристигне фабрички валани и може да има мали набори од безбедно пакување и компресија за време на складирањето. Овие набори обично се израмнуваат во рок од 3-5 дена во топло време и 5-7 во постудени месеци. Можете исто така да го намалите туткањето со едноставно поставување на тепихот наопаку неколку дена.

Повеќе детали

Избор на купувачи