Дик Нит Оригинални Лажици
Неодамнешно

Дик Нит Оригинални Лажици

DEN 528.00

Достапно на барање

Лажица со тенки сечила која произведува одлични риболовни искуства за фишер-мажи, -жени и-деца повеќе од 60 години! Се користи за тролање, риболов на поток, мочање, риболов на пристаниште, леење или дури и риболов на мраз! Дик Нитс се добро прилагодени за речиси секоја ситуација со риболов : Пастрмка, Лосос, Челик, Лејкерс, бас, Кокане, Кохо, Перде и Штука. Дик Nite Оригинални Лажици : 13/16" лажица сечилото со #8 Орел Канџа siwash кука. Вкупна должина приближно : 1-1/2".

Повеќе детали

Избор на купувачи