Персиската Легенда Flми Цветни Граничи Волна Површина Килим, Слонова Коска 'Рѓа, 3'5'
Неодамнешно

Персиската Легенда Flми Цветни Граничи Волна Површина Килим, Слонова Коска 'Рѓа, 3'5'

DEN 3504.00

Достапно на барање

Сафавиех ПЛ519Д персиска Легенда Слонова Коска / ' Рѓа Инспирирани од легендарните дизајни на најпрестижните престолнини На ткаење килими Во Персија, овие извонредни репродукции пресоздаваат некои од најценетите антиквитети Во Колекцијата персиска Легенда на САФАВИЕХ. Сложените мотиви Со јазли Табриз, Лавар Керман и Исфахан се неверојатно прилагодени на овие рачно тафтувани килими со некомпатибилен квалитет. Килимот има приближна дебелина од 0,5 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Рака Тафтувана Во Индија. Висина на купот : 0,5 инчи. Памучна подлога и подлога за тепих (се продаваат одделно) се препорачува да се избегне менување и лизгање. 100% Волна. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Новите волнени килими пролеани како природна последица од тоа како се направени; вакуумирајте нов волнен килим 1-2 пати неделно во првите неколку недели користејќи правосмукалка со низок притисок без шипки за тепање; вакуум во правец на купот, а не против него; не влечете лабави краеви или залутани петелки, прицврстете ги со ножици за отстранување. Правосмукалка (по можност една без шипки за тепање) редовно и чиста на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на тепих; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да се разликуваат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат во зависност од избраната форма и големина. Пакувањето на вашиот килим може да предизвика привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Повеќе детали

Избор на купувачи