Шимано Риболов СЛ Низок Профил Макари [SLX151]
Неодамнешно

Шимано Риболов СЛ Низок Профил Макари [SLX151]

DEN 3.33

Достапно на барање

Ролната Со низок профил На Shimano SLX има Тело ОД ХАГАН И месинг опрема, давајќи им на риболовците премиум технологија Шимано без да ја скршат банката. Месинг запчаниците во компактното Тело НА SLX hagane даваат сигурна моќ на вртење и мазност. РОЛНАТА СО низок профил SLX вклучува компактен дизајн споредлив со ролна со големина од 70, но калемот со големина од 150 на ролната има доволно капацитет за 135 јарди Од 30 килограми Power Pro за да им обезбеди на риболовците потребен капацитет на линијата. Подолгата рачка од 45 мм нуди дополнителна моќност и работи заедно со трите достапни стапки на пренос — 6.3 : 1, 7.2 : 1 (HG) и 8.2 : 1 (XG) — за да им се овозможи на риболовците да најдат модел што го исполнува нивниот посакуван стил на риболов со работни мамки бавно и методично со опцијата 6.3 : 1, или со чиста брзина за брзо покривање на водата користејќи го моделот сооднос 8.2 : 1. Моделите SLX 6.3 : 1 им обезбедуваат на риболовците 12 килограми моќ на запирање, додека моделите HG и XG нудат 11 килограми влечење — доволно за да ги сопираат дури и најодлучните трофејни риби. Комплетната постава НА SLX макари со низок профил им нуди на риболовците ненадминат квалитет и перформанси по непобедлива цена. Телото НА ХАГАН. S3d Калем. Супер Слободен Калем. Променлив Систем За Сопирање. Три Стапки На Пренос : 6.3 : 1, 7.2 : 1 (HG) и 8.2 : 1 (XG). Десни И Левораки Модели.

Повеќе детали

Избор на купувачи