Intel Core i9-9900K Кафе Езеро 8-Јадро, 16-Тема, 3. GHz LGA 95W BX80684I99900K Десктоп Процесор Интел UHD графика 630
Неодамнешно

Intel Core i9-9900K Кафе Езеро 8-Јадро, 16-Тема, 3. GHz LGA 95W BX80684I99900K Десктоп Процесор Интел UHD графика 630

DEN 2.67

Достапно на барање

Овој Intel Core i9-9900 K 3.6 ghz 8-Јадрен Процесор BX80684 I99900 K ви дава најсовремена моќ за обработка. Со Intel® Turbo Boost Технологија 2.0, тој нуди моќни перформанси за игри, создавање и продуктивност. Овој осум-јадрен десктоп процесор помага да го подготвите вашиот десктоп компјутер за најновите игри, графичко уредување, виртуелна реалност, видео конференции и многу повеќе. Може да се користи со системи кои имаат Интел Оптанска меморија. Intel Core i9-9900 K Кафе Езеро 8-Јадро, 16-Нишка, 3.6 GHz (5.0 GHz Турбо) LGA 1151 (300 Серија) 95 W BX80684 I99900 K Десктоп Процесор Intel UHD Графика 630 : 8 јадра / 16 теми (до 5.0 GHz) 16mb кеш. Оверклокување способен. Intel® Хипер-Навој Технологија за 16 начин мултитаскинг. Интел® Турбо Поттик Технологија 2.0. Поддржува Интел® Оптанска Меморија. Термички раствор не е вклучен во кутијата. Intel Core i9-9900 K десктоп процесор е компатибилен само со 300 серија чипсет врз матичната плоча.

Повеќе детали

Избор на купувачи