Dorman CB28500PR Заден Долен Напред Суспензија Контрола Рака И Топката Заеднички Собранието За Специфични Модели На Мерцедес-Бенц одговара избери: 1992-МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ 400, 1992-?
Неодамнешно

Dorman CB28500PR Заден Долен Напред Суспензија Контрола Рака И Топката Заеднички Собранието За Специфични Модели На Мерцедес-Бенц

DEN 1.33

Достапно на барање

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Мерцедес-БЕНЦ 300СД : 1992, 1993 Мерцедес-БЕНЦ 300СЕЛ : 1992, 1993 Мерцедес-БЕНЦ 400СЕЛ : 1992 МЕРЦЕДЕС-БЕНЦ 500СЕК : 1993мерцедес-БЕНЦ 500СЕЛ : 1992, 1993 мерцедес-бенц 600сек : 1993 МЕРЦЕДЕС-бенц 600сел : 1992, 1993 МЕРЦЕДЕС-бенц кл500 : 1998, 1999 МЕРЦЕДЕС-бенц кл600 : 1998, 1999 мерцедес-Бенц С320 : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 мерцедес-Бенц С350 : 1994, 1995 Мерцедес-Бенц С420 : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 Мерцедес-Бенц С500 : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 Мерцедес-Бенц С600 : 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999.

Повеќе детали

Избор на купувачи