Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден сино сафир Стерлинг Сребрен срцев прстен
Неодамнешно

Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден сино сафир Стерлинг Сребрен срцев прстен

DEN 1.33

Достапно на барање

Овој комплетно дизајниран Миабела создаден сино сафир срцев прстен е додаток за еден вид. Изработено во бујно сребро сребро, овој ласкав прстен има 20-тина, пас-сет создаден сино сафир (1,25х1,25мм) скапоцени камења групирани во средината на групата во дизајн на срце. Засилен со полирана завршница, овој прекрасен прстен е удобен додаток за секојдневна употреба. Овој прстен може да се координи со формален и обичен изглед. Направено во сребро. 1/5 CT T.G.W. Создадени скапоцени камења со сини сафир. Создадено сино сафир сечење : круг. Создадена големина на сина сафир : 1,25х1,25мм. Песни поставени скапоцени камења. Ширина на опсегот : 2,7мм. Прстен на срцето. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Повеќе детали

Избор на купувачи