Амајлија Среќа Монета Шарм Крофна Змеј Око Железо Хематит Магија Духовни Сили Прилагодлив Ѓердан
Неодамнешно

Амајлија Среќа Монета Шарм Крофна Змеј Око Железо Хематит Магија Духовни Сили Прилагодлив Ѓердан

DEN 2.00

Достапно на барање

Останете Уникатни, Останете Убави, Останете Среќни Амајлија Среќа Монета Шарм Крофна Змеј Око Железо Хематит Магија Духовни Сили Прилагодливи Ѓердан Апсолутно Уникатен и еден Од Вид Среќа Монета Амајлија Скапоцен Камен Крофна. Среќна Монета е направена од Нерѓосувачки Челик со Антички Финиш Дизајн. Скапоцен Камен Крофна е направен Од Вистински И Природен Змеј Око Железо Хематит Скапоцен камен и го прави Е Апсолутно Посебен и еден од Вид. Овој Амајлија претставува Магична Моќ на Среќа, Заштита, Среќа и Изобилство и Го Прави Индивидуален Амајлија За Шарм За Среќа. Останете Уникатни, Посебни и Привлечни со вашиот Индивидуален Среќен Амајлија За Монети. Кинескиот е познат како Еден од Најстарите Јазици на Планетата. Тоа е веројатно причината, зошто нивните букви и ликови не изгледаат поблиску до сите други јазици. Кинеските Знаци имаат Вистинско Значење, кои претставуваат некои Од Најмоќните Симболи За Човечки Вид. Злобна Заштита На Очите и Магична Моќ На Хематит Од Змејско Око Железен Скапоцен Камен : каменот За Змејско Око за кој се вели дека се наоѓа во главата на змејот. Носи радост. Ја зголемува храброста и силата. Физичко заздравување на срцето. Основа духовна енергија преку срцето чакра земјата ѕвезда. За каменот На Змејовото Око се вели дека има магични својства. Заштитува од сите форми на опасност и зли енергии на очите. Обединува толку многу овластувања сите заедно. Тоа носи заштита од Злото Око. Се веруваше дека човек што поседува може да види сѐ, дури и зад затворени врати. Каменот се користел низ вековите за да се избегне Злото Око. Овој Камен Универзално мислеше дека ќе донесе Среќа. Заштитен камен кој внимава на нас. Се вели дека ја подобрува нашата среќа, внатрешна и надворешна визија и ни дава храброст и способност да се соочиме и да ги решиме нашите проблеми.

Повеќе детали

Избор на купувачи