Соимои Црвена Тешка Сатенска Ткаенина Цветна И Кравјо Череп Глава Дамаска Ткаенина За Печатење Покрај Дворот Широк
Неодамнешно

Соимои Црвена Тешка Сатенска Ткаенина Цветна И Кравјо Череп Глава Дамаска Ткаенина За Печатење Покрај Дворот Широк

DEN 0.67

Достапно на барање

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 см различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Тежок Сатен ✤ Техника : Ткаени.✤ Ткаат : Обичен. ✤ Материјал : 100% Полиестер.✤ Густина : 70*50.✤ Тежина : 260 GSM. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Дамаск. ✤ Ширина : 54 Инчи. ✤ Функција : Дебела Тешка Тежина Нетранспарентна . Употреба : Ткаенината може да се користи во производи за опремување на домови за дизајнирање Навлаки За Перници, Завеси Навлаки За Маси И Тркачи Торбички торбички итн., а може да се користи и како ткаенина за тапацир за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. ✤ Грижа за перење : Нежно Перење Во Машина на максимум 30, Пеглајте На средна Температура на задната страна на ткаенината за да одржите сјај . ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. ● Тешка Сатенска Ткаенина Во Дамаск Печатење. ● Материјал : Тешка Сатенска Густина : 70 х 50 ГСМ : 260. € 54 Инчи Широка Ткаенина се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. Ткаенината може да се користи во производи за опремување на домови за дизајнирање Навлаки За Перници, Завеси Навлаки За Маси И Тркачи Торбички торбички итн., а може да се користи и како ткаенина за тапацир за други украсни предмети со својот живописен ефект на боење. ● Нега за перење : Нежно Перење Во Машина на максимум 30 Ц, Пеглање На средна Температура на задната страна на ткаенината за одржување на сјајот.

Повеќе детали

Избор на купувачи