Пир Замена Капак 7403-КОМПЈУТЕР Афион Црвен Круг Покритие За Пире 10-Чаша Сад
Неодамнешно

Пир Замена Капак 7403-КОМПЈУТЕР Афион Црвен Круг Покритие За Пире 10-Чаша Сад

DEN 1.00

Достапно на барање

Без разлика дали вашите капаци На Пирекс се истрошени, оштетени или целосно недостасуваат, овој капак за замена ве покрива. Одлично за складирање и загревање храна, како и за носење оброци во движење, овој Црвен кружен капак Од Афион од 7403 КОМПЈУТЕРИ цврсто се вклопува во стаклениот сад Пирекс 10-чаша 7403 (се продава одделно). ВЕ МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ ПИРЕКС САД ЗА БРОЈОТ "7403" НА ДНОТО ЗА ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ПРАВИЛНО ВКЛОПУВАЊЕ. Овој капак за замена На Пирекс не е компатибилен со производите за Прицврстување На Сидро. Овој издржлив капак ја елиминира потребата од расипничка алуминиумска фолија и доделена пластична фолија, бидејќи може да се измие на горната решетка на машината за миење садови и да се користи одново и одново. Изработен од непорозна пластика без БПА, овој капак нема да апсорбира вкусови, мириси или дамки од храната. Безбеден за употреба во замрзнувач и фрижидер, овој капак помага да се одржува храната посвежа подолго време. Исто така безбеден за употреба во микробранова печка, овој капак ќе спречи непривлечни прскања да ја украсуваат внатрешноста на вашиот апарат.Пирекс 7403-КОМПЈУТЕР 10-Чаша Афион Црвен Круг Замена КАПАК ВЕ МОЛИМЕ ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ ПИРЕКС САД ЗА БРОЈОТ "7403" НА ДНОТО за ДА СЕ ОБЕЗБЕДИ ПРАВИЛНО ВКЛОПУВАЊЕ. Безбеден за употреба во замрзнувач, фрижидер и микробранова печка. Топ решетката машина за миење садови безбедно. Направено од пластика без бпа. Непорозната површина нема да апсорбира мириси на храна, вкусови или дамки. Гордо направени во САД. ВЕ МОЛИМЕ запомнете : овој капак е САМО ЗА Садот ЗА Мешање СО Скулптура од 10 чаши. Не одговара на Садот за Мешање 325.

Повеќе детали

Избор на купувачи