Соимои Зелена Јапонија Креп Сатенска Ткаенина Прстен И Лента За Печатење Ткаенина Покрај Дворот Широк
Неодамнешно

Соимои Зелена Јапонија Креп Сатенска Ткаенина Прстен И Лента За Печатење Ткаенина Покрај Дворот Широк

DEN 95.84

Достапно на барање

✤ Soimoi претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 € € s на различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината .Еко-пријателските мастила на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Јапонија Креп Сатен ✤ Техника : Ткаени. ✤ Предиво брои : 50/50.✤ Густина : 210*88.✤ ГСМ : 105 гсм. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Лента. ✤ Тип : Сатен.✤ Материјал : 100% полиестер. ✤ Ширина : 44 инчи. Употреба : јапонија креп сатен може да се користи за фустани, уметнички дела, чаршафи, постелнина, преклопувања и многу повеќе. ✤ Карактеристика : Отпорен На Собирање, Отпорен На Кинење, Нетранспарентен. ✤ Нега За Перење : Машина За Перење. Измијте на ладно, нежно, без белило. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. € Јапонија Креп Сатенска Ткаенина Во Печатење Со Ленти. € Материјал : Јапонија Креп Сатен предиво брои : 50/50 GSM : 105. ● Ткаенината Широка 42 Инчи Се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. ● Оваа Ткаенина Соимои Јапонски Креп Сатен Е луксузен и убаво произведен Сатен. Еден од еден вид, Креп Позадина и креп сатен текстура. Едната Страна Сјајна, едната досадна. Одлично за фустани, уметнички дела, чаршафи, постелнина, преклопувања и многу повеќе. ● Нега За Перење : Машина За Перење. Измијте на ладно, нежно, без белило.

Повеќе детали

Избор на купувачи