Хоспитологија Микрофибер Гуска Надолу Алтернативен Душек Топер Рампа Кралица 60 W 80 L
Неодамнешно

Хоспитологија Микрофибер Гуска Надолу Алтернативен Душек Топер Рампа Кралица 60 W 80 L

DEN 976.00

Достапно на барање

Надградете го вашето искуство со спиење..Вметнувањето На Микрофибер Јорган Од Хоспитологија го комбинира најдоброто од двата света - Луксузна Удобност и Екстремна Издржливост.Надворешната обвивка е изработена од 100% Полиестерски Микрофибер, извонредна ткаенина која ја комбинира мекоста на природните влакна како памукот, со издржливоста и хипоалергенските квалитети на полиестерот. Ткаенината на школка има природни својства што одбиваат дамки кои можат да понудат краткорочна заштита од помали излевања (иако потешките излевања ќе бараат професионално чистење).Полнењето што се користи во оваа влошка за јорган е 100% Полиестер "Долу Алтернатива", што обезбедува голема топлина и хипоалергични својства, со минимален волумен. Ова високотехнолошко полнење, исто така, обезбедува одлични карактеристики за регулирање на температурата, влегувајќи во вашата удобна зона за неспоредливо искуство со спиење. Користете ја оваа подлога на КОЈ било душек за веднаш да создадете луксузна површина за спиење на перницата. Страничните панели со двојно истегнување се обвиткуваат околу вашиот душек како вграден чаршаф и можат да соберат дебелина на душекот до 18". Овој производ може да се пере во машина, но може да биде преголем за некои машини за перење дома. Не мијте во мала машина, бидејќи тоа може да го оштети вашиот производ. Чистете професионално доколку е потребно, особено за тешки дамки. Ве молиме следете ги сите вклучени упатства за нега за да ја одржите најдобрата состојба на вашата подлога за душек. - Суперсофт Четкана Микрофибер Полиестерска Школка - Кутија Зашиена за да се осигура дека полнењето не се поместува Или не се згрутчува - Хипоалергично Алтернативно Полнење На Гуска-Средна Топлина; со аголни врски за прицврстување на капакот на јорганот - машина За Перење; конструкцијата На Бод во Кутија спречува грутка Со Големина На полнење-големината На Кралицата одговара на душекот (60 "х 80"), Дополнителната длабока подлога располага со висина на душекот до 18".

Повеќе детали

Избор на купувачи