Сензорите за електронски тркала Raybestos R-Line одговараат Изберете: 1990- Porsche S-4 GT
Неодамнешно

Сензорите за електронски тркала Raybestos R-Line одговараат Изберете: 1990- Porsche S-4 GT

DEN 3999.84

Достапно на барање

Сензорите за абење на подлогата на сопирачката Raybestos R-Line помагаат да се одреди состојбата на влошките на сопирачките. Овој сензор идентификува кога влошките на сопирачките се близу до истрошени, што ви дава можност да направите неопходни замени пред да успее системот за сопирање на вашето возило. Направени до ОЕ спецификации за квалитет и вклопување, сензорите за носење Raybestos обезбедуваат долготраен век на траење и не се потребни измени пред инсталацијата. • Сетила кога се истрошени влошките на сопирачките • OE одговара и функција • Изработено од материјал за квалитет на премиум • Обезбедува одлична издржливост • Подготвени за инсталирање надвор од кутијата - не се потребни измени.

Повеќе детали

Избор на купувачи