Калфалон Во Тркалезна Нелеплива Тава За Торта Од Јаглероден Челик
Неодамнешно

Калфалон Во Тркалезна Нелеплива Тава За Торта Од Јаглероден Челик

DEN 3.00

Достапно на барање

Калфалонската Нелеплива Тава за печива од 9 инчи Е дизајнирана да биде кујнски работен коњ. Идеален за правење повеќеслојни колачи, испреплетената нелеплива завршница ослободува колачи лесно и недопрени. Челичното јадро со тежок мерач е издржливо и рамномерно ја распределува топлината, елиминирајќи ги потценетите или претераните точки. Оваа тава за торта е безбедна во рерна до 500 степени Целзиусови и безбедна за миење садови. Нелепливата површина лесно ја ослободува храната и е безбедна за миење садови за лесно чистење Челичното јадро со Тежок мерач нема да се искриви и рамномерно се загрева без жаришта, така што вашите колачи излегуваат од рерната совршено и рамномерно зарумени. Внатрешноста на секоја тркалезна тава за торта има испреплетени нелепливи слоеви кои се дизајнирани да обезбедат долготрајно ослободување со високи перформанси. Одлично за еднослојни колачи од секаков вид. Безбедна рерна до 500 степени Целзиусови.

Повеќе детали

Избор на купувачи