Шеро Збогум Протекување Гаќи-Чипка Танга РОУЗ XS
Неодамнешно

Шеро Збогум Протекување Гаќи-Чипка Танга РОУЗ XS

DEN 294.24

Достапно на барање

Идеален за менструација/менструација, инконтиненција и протекување на мочниот меур, протекување/исцедок од бременост. Носете заедно со тампони или менструални чаши во тие тешки денови како дополнителна резервна копија за да спречите протекување на дамки дење или ноќе. Овие стилски Танга Од Тантела ги заменуваат пантилините, ви заштедува пари од купување бескрајни производи за еднократна употреба, обезбедува трајна заштита отпорна на истекување, еднократно и машинско перење. Поминете го денот самоуверено со нашата напредна мешавина од ткаенина и држете се подалеку. ОТСТРАНУВАЊЕ НА ВЛАГА : потпис еден начин технологијата на ткаенина што ја отстранува влагата ја одржува кожата ултра-сува. Специјални слоеви во лагер може да се одржи до 2 редовни тампони во вредност од. КОНТРОЛИРА МИРИС : иновативната технологија за третман на мирис се одликува со здрава мешавина од минерален и бамбус јаглен за оптимална контрола на мирисот. СУПЕР МЕКА и ИЗДРЖЛИВА : Најмека ткаенина и силни шевови за крајна долготрајна удобност и издржливост. ЕДНОКРАТНО И ПЕРЕЊЕ : машинско перење безбедно без да влијае на функцијата. Значително го намалува отпадот од тампон и подлога за поодржлив период. ОТПОРЕН НА ИСТЕКУВАЊЕ И ДИШЕ : слоевите на заштитната зона на шеро се дизајнирани да бидат отпорни на истекување, но сепак овозможуваат проток на воздух додека ве одржуваат ладни, свежи и заштитени цел ден.

Повеќе детали

Избор на купувачи