Панталони за дами на државни недвижнини во Флорида
Неодамнешно

Панталони за дами на државни недвижнини во Флорида

DEN 559.04

Достапно на барање

Останете удобно од ден на ноќ додека ги поддржувате вашите сакани Семиноли со овие женски фланелни панталони. Направено од мека мешавина од памук со пријатна измислица на фланел, овие панталони имаат класична карирана шема низ целиот свет и апликација на предната страна со логото на Флорида Стејт Семинолес. Покриената еластична лента за половината и сатенската лента за кавга обезбедуваат безбедно вклопување. Овие официјално лиценцирани фланелни панталони прават одличен подарок за fansубителите на државниот универзитет во Флорида, колеџ спортови и НЦАА. Тие се одлични за спиење, лежење низ куќата и гледање на играта. Панталони за дами на државни недвижнини на НЦАА Флорида : 60% памук, 40% полиестер. Дневни панталони. Фабриација на фланел. Сеопфатна карирана шема. Апликација на фронтот со логото на тимот на Флорида Стејт Семинолес. Покриена еластична лента за половината со влечење на сатен. Опуштено вклопување. Официјално лиценциран производ. Достапно во црна/сива боја. Машинско миење ладно со слични бои, користете само белило што не е хлор кога е потребно, да се намали суво ниско, ладно железо по потреба.

Повеќе детали

Избор на купувачи