Нобл Хаус Хулер затворен француски ткаенина за трпезарија, сет од 4, беж
Неодамнешно

Нобл Хаус Хулер затворен француски ткаенина за трпезарија, сет од 4, беж

DEN 4319.84

Достапно на барање

Баско во гроздобер раскош со седење што ќе ја претвори вашата трпезарија во една од благодатни привлечни. Цртеж од инспирација од француска земја и стилизирање на кралицата Ен, нашиот сет на тапацирани столчиња за јадење имаат иконски потпирач за грб, флуидни нозе и исклучителни потпирачи за рака за да му понудат на вашиот дом нешто малку надвор од обичните, додека исто така останува верен на нивниот елегантен, старомоден корени. Нивните исушени рамки покажуваат прекрасно спротивставени линии и криви што ги охрабруваат и обичните оброци со вашето семејство или екстравагантни вечери за вечера со вашите гости. Нобл Хаус Хулер затворен француски стол за јадење ткаенина, сет од 4, беж : Вклучува : четири (4) столчиња за јадење. Материјал : ткаенина. Состав на ткаенина : 100% полиестер. Материјал за нозе : гума. Повеќе опции во боја. Завршување на рамката : природно или сиво. Рачно изработени детали. Потребно е собрание. Димензии : 26,00 инчи длабоко x 24,50 инчи широк x 40,50 инчи висок. Димензии на седиштата : 18,00 инчи длабоко x 20,50 инчи широк x 19,75 инчи високи. Висина на раката : 26,75 инчи.

Повеќе детали

Избор на купувачи