1. Карат Руби И Дијамант Антички Невестински сет на 10к Бело Злато
Неодамнешно

1. Карат Руби И Дијамант Антички Невестински сет на 10к Бело Злато

DEN 5744.00

Достапно на барање

1.5 Каратен Рубин И Дијамантски антички невестински сет На 10к Бело Злато. Гроздобер рубин и дијамантски невестински венчален прстен за жена сега е достапен по продажна цена за ограничено време. Нарачката доаѓа со бесплатна испорака. Дајте и совршен комплет за веренички прстен Од Рубин и дијамант. Дијамантите се" јас"Јасност и" јас-Ј " боја. Нашите скапоцени камења се.одделение. Сечењето Дијаманти и Скапоцени Камења се движи Од Тркалезна, Принцеза, Круша, Овална, Перница.Повеќето од нашите прстени може да се прилагодат на вашиот избор на метал како 10к Злато, 14к Злато Или 18к Злато, А Златната боја може дополнително да се прилагоди На Бело Злато, Розово Злато или Жолто Злато. Може да има некои дополнителни трошоци за прилагодување. Ние исто така нудиме надградба На големини На Камен. Тековната Листа Е-Центар Дијамант Тежина : 1 Карат (И). Вкупна Тежина На Карат : 1,5 Карат(И). Можеме да ги надградиме/смениме камењата во центарот од 1/4 карат, 1/3 карат, 3/8 карат, 1/2 карат, 3/4 карат или 1 карат. Ако ви требаат камења поголеми од 1.00 карат можеме да го понудиме ова со некои стилови. Секоја ставка се испраќа Со Бесплатна Кутија За Накит.Сите наши предмети се рачно изработени и нарачани по нарачка. Ние не акции инвентар. Потребни се околу 10 до 15 работни дена за нарачките да бидат подготвени и испратени. Се трудиме да ги завршиме нарачките што е можно поскоро и да ги испратиме за нашите клиенти, истовремено обезбедувајќи највисоко ниво на обезбедување квалитет и задоволство на клиентите. Купувајте Со Целосна Доверба. 100 % Задоволство Или Без Прашања Побара Пари Гаранција за враќање. Изработени во цврсто Злато. Автентициран со печат 10к/14к/18к. Сите прстени се променливи, ако големината не е наведена, ве молиме испратете ни е-пошта со големината на прстенот што сакате да ја нарачате. Надградби до центар камен достапен на повеќето стилови од 1/4 карат, 1/3 карат, 3/8 карат, 1/2 карат или 1 карат. Контактирајте Не Во врска Со Прилагодувањето достапно на повеќето стилови за поставување Злато Од 10к/14к/18к И Тип На Злато : Бело Злато, Жолто Злато, Розово Злато.

Повеќе детали

Избор на купувачи