Трговска марка ликовна уметност „Следи ме силуета“ платно уметност од Марк Волф
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Следи ме силуета“ платно уметност од Марк Волф

DEN 0.67

Достапно на барање

Уметник : Марк Волфасубјект : People Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има силуета на луѓе кои шетаат низ пејзаж. Истакнати бои : црна, сина, бела, сива, светло сина марка Волф е уметник кој создава патриотски сцени на американската војска и репрезентации на Соединетите држави. Неговиот стил е реална фотографија од внимателно прикажување како би изгледала сцената во животот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марк Волф е уметник кој создава патриотски сцени на американската војска и репрезентации на Соединетите држави. Неговиот стил е реална фотографија од внимателно прикажување како би изгледала сцената во животот. - Силуета на луѓе кои шетаат низ пејзаж.

Повеќе детали

Избор на купувачи