Трговска марка ликовна уметност „Зен зона“ платно уметност од Филип Саинте-лауд
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Зен зона“ платно уметност од Филип Саинте-лауд

DEN 2601.60

Достапно на барање

Уметник : Филип Саинте-Лаудсубјект : Пејзаж-апестит : Скандинавскопроизвод Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има живописно зајдисонце што леал виолетова и златна светлина на морето подолу. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Филип Саинте-ладил „Зен зона“ платно уметност.

Повеќе детали

Избор на купувачи