Ерго бебе лесно прилепено новороденче вметнете оригинално природно
Неодамнешно

Ерго бебе лесно прилепено новороденче вметнете оригинално природно

DEN 0.33

Достапно на барање

Вметнувачот на новороденчиња Ергобаби, ви овозможува да го носите вашето новороденче и удобно и ергономски во смирувачка, удобност слична на гнездо, за пријатна транзиција кон светот од матката. Неговиот дизајн во форма на вентилатор безбедно се придава на оригиналните/перформанси на Ергобаби 3 и 4 позиции 360 носачи, овозможувајќи лесно и интуитивно оптеретување на бебето и овозможуваат поголем проток на воздух, истовремено обезбедувајќи ги сите дополнителни бутови, 'рбети, глави и вратот што го поддржуваат вашето бебе потребно за бебето вашето бебе во неговите рани месеци. Мора да се користи со новороденчиња 7-12 фунти. (3.2-5,5 кг) или бебиња повеќе од 12 фунти. но помлад од 4 месеци или без силна и конзистентна контрола на главата и вратот. Ергономско позиционирање на новороденчињата, признаено како здрав производ на колк од страна на Меѓународниот институт за дисплазија на колкот : позиција на нозете во форма на М, скриен 'рбет на Ц, поддршка на главата и вратот и лицето на бебето видливо и доволно блиску за да се бакне. Нов ладилен дизајн со рационализиран заден панел за повеќе проток на воздух. Лесно вчитување на бебето со нова безбедна прицврстување на превозникот, работи со кој било носач на Ергобаби (со исклучок на адаптерот што не бара вметнување за новороденче за новороденчиња, мин. 7 килограми). Отстранлива перница за вметнување на новороденчиња може да се користи сам за постари бебиња (4-6 месеци) на кои сè уште им треба малку засилување за удобно да седат во превозникот.

Повеќе детали

Избор на купувачи