Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 14КТ жолто злато дипломирал полу-верно прстен
Неодамнешно

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 14КТ жолто злато дипломирал полу-верно прстен

DEN 13632.00

Достапно на барање

Зрачи со вашиот женски сјај со овој дијамантски миабела дијамантски прстен на полу-верноста. Изработено во бујно жолто злато, има 11 кружни, дијаманти поставени од пронг (G-H, I1-I2), изработени во дипломиран стил во центарот на групата за давање стилски изглед. Полиран на брилијантен сјај, изјава за елеганција и софистицираност, изберете го овој треперлив дипломиран прстен како совршен разноврсен додаток на која било колекција на накит. Направено во 14 кт жолто злато. 1/5 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1-I2. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,2мм. Дипломирал полу-вештачки прстен. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Бринли Ко.
Неодамнешно
Бринли Ко.
Достапно на барање
DEN 384.00
Пофалбата: