2.7 кт assер сече жолт моисанит 18к големина на веренички прстен за годишнина од бело злато 8.25
Неодамнешно

2.7 кт assер сече жолт моисанит 18к големина на веренички прстен за годишнина од бело злато 8.25

DEN 5935.68

Достапно на барање

Клара Пучи дизајнер накит изработени во Сад направени до. трае цел живот, совршен за секоја пригода, вклучувајќи Ангажмани, Вљубените. Ден, Годишнини, Предлози, Божиќ, Родендени, Денот На Мајката, или. Дипломирање. Испорачани во нашата Бесплатна Кутија За Подароци и поставени во вашиот. избор на цврсто 14к или 18к автентицирано печатено злато; секоја ставка. е дизајниран, произведен и продаден исклучиво Од Клара Пучи,. гарантирано дека сме вистински, без конфликти и придружени со нашата Автентичност. Картичка. Нашето персонализирано ласерско гравирање е идеално за секое. спомен, подарок или спомен. 60-дневна опција за враќање без проблеми е. понудена Со Ограничена Доживотна Гаранција за сите предмети, покривајќи. оштетени, обезбојувани или заматени камења; заменети бесплатно. Страничните камења се премиум руски Симулирани Дијаманти, имитирајќи. појавата на откопани дијаманти. Лабораториски одгледуван моисанит во споредба со природниот. моисанитот е идентичен во секој поглед, освен моисанитот одгледуван Во Лабораторија. синтетички создаден во зелена, 100% еколошка лабораторија и природна. моисанитот е извлечен од природата. ** Сите барања за гравирање мора да бидат доставени веднаш. по или за време на исходот, испратете ни е-пошта директно на информации@ (максимум. од 6 карактери за текст) * * Моисанит : роден камен од април што произлегува од вселенските метеорити, повеќето како природни дијаманти во составот и цврстината. Се верува дека има лековити придобивки со метаболизмот и силата. Жолт Моисанит : најреткиот и најуникатниот меѓу моисанитот со природна боја го прави овој популарен камен за ангажман богат со искра и јасност. Ограничените природни резерви можат директно да влијаат на вредноста. Син Моисанит : Познат По смирувачките енергии и промовирањето на духовната хармонија, мирот и будењето. Овие богати кралски нијанси резултираат со различни блуз. 2.7 каратно cutер сече жолта лабораторија создаде моисанит 18 каратно цврсто бело злато дизајнер годишнина ангажман свадба пасијанс со акценти прстен.

Повеќе детали

Избор на купувачи