Трговска марка ликовна уметност „есен шума 4“ платно уметност од Ирина Трзаскос студио
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „есен шума 4“ платно уметност од Ирина Трзаскос студио

DEN 574.40

Достапно на барање

Уметник : Ирина Трзаскос Студио Субјект : Флоралстајл : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има темна печурка во центарот на цветна сцена. Уметникот, дизајнер и илустратор со седиште во Конектикат, Ирина Трзаскос, е најпознат по нејзиниот елегантен и шарен стил на акварел. Нејзиното уметничко дело е инспирирано од културата, историјата на уметноста и природата. Родена е и порасна во Молдавија. Откако заработи диплома за дизајн на ентериер, Ирина работеше како дизајнер на ентериер за текстилна компанија и како администратор на една од најголемите компании за увоз на антички мебел, во Кисинау главниот град на Молдавија. Во 2012 година Ирина се пресели во Соединетите Држави, следејќи го своето срце и го исполни својот сон да стане уметник. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Темна печурка во центарот на цветна сцена.

Повеќе детали

Избор на купувачи