Трговска марка ликовна уметност „Лаванда жолта и сина“ платно уметност од etteанет Вертентес
Неодамнешно

Трговска марка ликовна уметност „Лаванда жолта и сина“ платно уметност од etteанет Вертентес

DEN 1.00

Достапно на барање

Уметник : etteанет Вертенсјубјект : Флоралстајл : Модерен и современо Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жолти и розови цвеќиња над апстрактна позадина. Истакнати бои : тен, кафеава, жолта, бела, сина портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Yellowолти и розови цвеќиња над апстрактна позадина.

Повеќе детали

Избор на купувачи