Гас еден двоен горилник за гас со пропан шпорет на отворено шпорет на кампот, скара за скара
Неодамнешно

Гас еден двоен горилник за гас со пропан шпорет на отворено шпорет на кампот, скара за скара

DEN 1919.84

Достапно на барање

Нашиот горилник со висок притисок е најдобриот избор за секој што има повеќе на ум од просечното пржено јајце. Двојниот горилник Б-5000 доаѓа со повеќе карактеристики што го прават достоен за кој било проект, како што е градење на леано железо што ја обезбедува неговата издржливост. Горилникот има и отстранливи нозе, што го олеснува чувањето и да го носите шпоретот до каде и да одите. Заедно со нозете, безумниот топлински бирање ќе ви помогне да го поставите вашиот горилник на кој било начин на желба што сакате. Во Gasone, безбедноста е прва-овој горилник доаѓа со регулатор и црево отпорно на топлина, изработено од челик-плетен! Одејќи до 150.000 BTU, овој шпорет нуди неограничени авантури со двојно горилник на пропан за готвење на отворено опремено со две глави на горилникот, секој издвојува 75.000 BTU (за вкупно 150,000 BTU), двојниот горилник на гасот не обезбедува екстремна топлина за разни различни сценарија за готвење. Од опашката до угостителството, овој горилник се издвојува за оние што бараат малку повеќе опсег во нивната топлина. Солиден градежен шпорет изграден здрав и дизајниран да трае, Б-5000 ја демонстрира потребната комбинација на моќ и контрола. Заедно со своето солидно тело, двојниот горилник доаѓа со одвојливи нозе за да ја направи преносливоста и лесна за разделување. Прилагодлив регулатор од 0-20 psi со челично плетенка црево долготраен и сигурно издржлив, Б-5000 доаѓа со прилагодлив регулатор со плетенка со висок притисок 0-20 psi, кој овозможува безбеден извор на проток на гас. Индидуална топлинска бирање по горилник Преносен горилник се снабдува со две индивидуални топлински бирање за да се контролира секој специфичен пламен. Од вриење месо до врела вода, прилагодете го пламенот на горилниците за да ја задоволите вашата прецизна потреба. Регулатор Регулаторот на двојниот горилник обезбедува безбедно искуство за готвење со следење на протокот на гас на пропан и не дозволува понатамошно истекување кога се откриваат внатрешни или надворешни проблеми.

Повеќе детали

Избор на купувачи