Карат роса Моисанит 10к прстен за годишнина од бело злато
Неодамнешно

Карат роса Моисанит 10к прстен за годишнина од бело злато

DEN 2.00

Достапно на барање

Овој зачудувачки 1 карат роса Моисанит годишнина од прстенот е поставен во светло 10к бело злато. Овој прстен има 22 кружни создадени камења од моисанит со различна големина (1,7-2,9мм) поставени на половина пат околу шанкот за да формираат полу-верен стил. Секој поголем камен на Моисанит наизменично со две помали. Без разлика дали како симбол на вашата loveубов или модна изјава, овој дијамант-алтернативен прстен за редење прави убав подарок за секоја пригода. 10к бело злато. 1 КТ роса Моисанит. 1,7-2.9мм круг камења на моисанит. РИНГ на полу-еветни годишнина. Спакувано во кутија за подароци.

Повеќе детали

Избор на купувачи