Карат Т.В. Црно-бел дијамант со црно-бел дијамант 10kt бело злато со 3-камен ветувачки прстен
Неодамнешно

Карат Т.В. Црно-бел дијамант со црно-бел дијамант 10kt бело злато со 3-камен ветувачки прстен

DEN 3.00

Достапно на барање

Издвоите од останатите додека го носите овој прекрасен прстен за ветувања од 3-камен Миабела. Изработено во светло бело злато, овој прстен има една принцеза, светкав црн дијамант (3 х 3мм) во центарот на прстенот и два маркиза, треперливи дијаманти (G-H, I2, i3) кои се украсени на рингот во поставка за измет. Овој ветувачки дијамантски прстен е засилен со висок полски финиш и е вреден додаток за секоја колекција на накит. Изматете ја од нозете кога ќе и ’подарите овој зачудувачки прстен за ветување со дијаманти. Направено во 10kt бело злато. 1/4 CT. Т.В. Црн и бел дијамант. Боја на дијаманти- g-h. Јасност на дијаманти : I2-I3. Дијамант сечење : принцеза и маркиза. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,8мм. Прстен за ветувања со црно -бел дијамант. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Повеќе детали

Избор на купувачи