Трговска марка уметност лисја дух платно уметност од Шила Голден, 35х47
Неодамнешно

Трговска марка уметност лисја дух платно уметност од Шила Голден, 35х47

DEN 1.00

Достапно на барање

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има лисја и жолти цвеќиња. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Повеќе детали

Избор на купувачи