Acer Iconia Tab A Tegra Dual-Core 1GHz 8 GB капацитивен екран на допир таблета Android 3
Неодамнешно

Acer Iconia Tab A Tegra Dual-Core 1GHz 8 GB капацитивен екран на допир таблета Android 3

DEN 5584.00

Достапно на барање

Acer Iconia Tab A100 Tegra 2 Dual-Core 1 GHz 8 GB 7 капацитивен екран на допир Андроид 3.2 (надградба на 4.0) Преносни, моќни таблети компјутери! Оваа таб-табела со допир на допир на допир на допир на допир на допир има 7-инчен капацитивен дисплеј со мулти-допир со резолуција од 1024 x 600 и е натоварена со Google Android OS 3.2 Shoneycomb (може да се надградува на 4,0-сендвич за сладолед)! Се одликува со неверојатна NVIDIA Tegra 2 (Tegra 250) 1,0 GHz дво-јадрен процесор и 1 GB DDR2 RAM меморија за привлечно и одговорно искуство. Со 8 GB вградена флеш меморија и слот за картички Micro SD, можете да чувате фотографии, музика, е-книги и видеа, или можете да ја проширите вашата способност за складирање. Поврзете се на безжичните мрежи со интегрираната IEEE 802.11b/g/n безжична поврзаност на A100-07 U08 U. Додадете безжични Bluetooth уреди користејќи ја својата интегрирана технологија Bluetooth v2.1. Предниот дел од 2 MP веб -камера го олеснува видео -разговорот со пријателите и семејството. Направете одлични фотографии со задниот дел од 5 MP камера. Преземете повеќе игри, апликации, комунални услуги и повеќе од пазарот на Google Play. Уживајте во часови на забава со вградената батерија со 2-клеточна батерија со 2-клетка; Можете да го наполните преку USB или со користење на вклучен адаптер за наизменична струја. Сето ова во преносен дизајн кој е подготвен да оди со вас насекаде! Нарачајте ја таблата со допир на допир на допир на допир на допир на допир Acer Iconia!.

Повеќе детали

Избор на купувачи