Сет со керамички обложени со керамички стил
Неодамнешно

Сет со керамички обложени со керамички стил

DEN 639.84

Достапно на барање

Со својот широк спектар на употреба, овој сет со керамички обложени со керамички стил Вебер е корисен. Вегиите, рибите, лушпите и друга храна може да се соберат за вкусни оброци. Комплетот вклучува една тава со сос и една тава за зеленчук што ќе се користи одделно или заедно. Saute тавата е дизајнирана да дејствува како капак над тавата за зеленчук. Погодно, склопената површина на Вебер Пан овозможува помали парчиња храна да бидат нанесени со одличен вкус на скара. Тој е дизајниран за употреба на скара за гас со целосна големина и 22,5 "или поголеми скари за јаглен. Пријатели или семејство ќе сакаат. Вебер стил со керамички обложена тава сет : нелеплива керамичка обвивка. Вклучува тава за сос и зеленчук. Дарежливи тави со големина. Лесни за чистење. Тавите можат да се користат одделно или заедно. За употреба на гас со целосна големина на Вебер скари и Вебер 22,5 "или поголеми скари за јаглен. 2-годишна гаранција. Модел# 6732. Нелепливото тава сет е идеален за јајца, риби, лушпи и многу повеќе. Saute Pan е дизајнирана да дејствува како капак над тавата за зеленчук. Поврзената површина на тавата овозможува помали парчиња храна да бидат нанесени со вкус на скара.

Повеќе детали

Избор на купувачи

Бринли Ко.
Неодамнешно
Бринли Ко.
Достапно на барање
DEN 384.00
Пофалбата: